Bölgesel İncelme

Ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri, herhangi bir cerrahi müdahale veya kesi yapmaya gerek duyulmadan arzu edilen fiziki yapıya sahip olmayı sağlar.

Yaşam alışkanlıkları, yaş ve genetik faktörler nedeniyle ideal kiloya sahip olan kişilerde bile bölgesel yağlanma sorunu ortaya çıkabilir. İstenilen kıyafetlerin giyilememesine neden olan inatçı yağlar özgüven kaybının arkasındaki en büyük nedenlerdendir. Spor veya diyet ile giderilemeyen bu sorunların kısa sürede tedavi edilebilmesi için uygulanan pek çok gelişmiş bölgesel incelme tekniği bulunur.

Bölgesel incelme tedavileri, vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikimlerini azaltmayı hedefler. Bu tedaviler genellikle liposuction, soğuk lipoliz, lazer lipoliz veya radyofrekans gibi yöntemlerle uygulanır. Her tedavi seçeneği farklı fiyat aralıklarına sahiptir ve uygulama yapılan bölge, tedavi süreci ve kullanılan teknolojiye bağlı olarak bölgesel incelme fiyatları değişebilir. Bölgesel incelme tedavileri, genellikle kişinin cilt yapısına ve isteklerine göre özelleştirilir ve etkili sonuçlar sağlayabilir.

İnatçı yağlardan ve spor ile giderilemeyen fazla kilolardan kurtulmak isteyen herkes farklı ameliyatsız bölgesel incelme uygulamalarından birini tercih ederek etkili sonuç alabilir.

Bölgesel İncelme Nedir?

Ameliyatsız yapılan bölgesel incelme işlemleri, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen bireyler için kolay ve etkili tekniklerdir. Hem kadın hem de erkeklerin yaygın olarak başvurduğu bu uygulamalar, işlem sonrasında kısa sürede etki göstermesi ve sosyal hayatı engellememesi gibi avantajları ile öne çıkar. İnatçı yağlardan ve spor ile giderilemeyen fazla kilolardan kurtulmak isteyen herkes farklı ameliyatsız bölgesel incelme uygulamalarından birini tercih ederek etkili sonuç alabilir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız bölgesel incelme seçenekleri oldukça çeşitlidir, bu nedenle uygulama seçimi aşamasında kişinin yaşı, genel durumu, hedefledikleri gibi pek çok parametre göz önünde bulundurulur. Uzman hekimin önerisiyle kararlaştırılan tedavi şekli ile en etkili sonuçların alınması mümkündür.

UltraShape

Ameliyat gerektirmeden bölgesel incelme sağlayan en popüler tekniklerden olan Ultrashape, vücuttaki inatçı yağları parçalayarak eritir. İşlem sırasında ağrı veya sızı hissedilmez, uygulama bölgesindeki dokular veya sinirler zarar görmez. Bu bakımdan hasta konforunun yüksek tutulduğu bir uygulamadır ve özellikle bir bölgede toplanmış yağları gidermede fazlasıyla etkilidir. Genel olarak yağ depolarını eriterek vücut tarafından emilmesini sağlayan bu işlem özellikle kalça, bel ve karın bölgelerinde kullanılır. Yaklaşık 1-2 saat süren seanslar kişi ihtiyacına göre yeniden planlanabilir, uygulama sonrasında sosyal hayata dönüşte herhangi bir sıkıntı olmaz.

VelaShape

Vücut geliştirmeye yardımcı olan VelaShape, yüksek frekanslı kızıl ışık enerjisi kullanılarak uygulanan bir bölgesel zayıflama tekniğidir. Farklı sistemlerin kombinasyonundan oluşan uygulama en ideal ve etkili sonuçların en kısa sürede alınmasını amaçlar. Bölgesel fazlalıkları eritirken cildi sıkılaştıran işlem, vücudun yeniden şekillendirilmesinde oldukça etkilidir. Mekanik mesaj mekanizması kullanarak lenf drenaj ve kan dolaşımını uyarır, böylece vücuttaki fazla yağların kısa sürede dışarı atılmasını sağlar. Hem vücut silüetini inceltmek, hem de sıkılaştırmak için idealdir. Ortalama 40 dakika süren seanslar 5-6 kez tekrarlanabilir, gerekirse seans süresi artırılabilir.

BodyFX

FDA onaylı bir teknik olarak öne çıkan BodyFX, vücuttaki yağ dokuların termal enerji yardımı ile eritilmesini sağlayarak genel silüeti yeniden şekillendirmede kullanılır. Egzersize ve diyete dirençli yağ hücrelerinin ısısını 41-43 derece kadar çıkarır ve vakum teknolojisi ile eritir. Eritilen bölgede sıkılaşma etkisi gösterir ve hem incelme, hem fit bit form kazanma amacıyla uygulanır. Seanslar halinde gerçekleştirilen bu işlem kişinin ihtiyacına göre planlanır, 40 ila 70 dakika süren seanslar 4-9 tekrar şeklinde düzenlenir. İstenen vücut formuna ulaşılmasıyla birlikte uygulama sonlandırılabilir.

VShape

Vücut formunu incelterek fazlalıklardan kısa sürede kurtulmaya yardımcı olan VShape teknolojisi, radyofrekans ve ultrason dalgalarını kullanarak yağ kitlelerinin eritilmesini sağlar. Yağ hücreleri dışındaki diğer dokulara zarar vermez ve bu nedenle doğrudan etki avantajı sunar. Cildi sıkılaştırırken cilt yapısını düzeltir ve portakal kabuğu görünümün azaltılmasına yardımcı olur. En önemli özelliği ise işlemin ardından herhangi bir ağrı, sızı veya morluk oluşmamasıdır. En iyi sonuçların alınması için işlemi 5 seans sürdürmek önerilir.

Soğuk Lipoliz

En çok kullanılan ameliyatsız incelme tekniklerinden olan soğuk lipoliz, vücudun belirli bölgelerinde biriken yağları uzaklaştırma konusunda oldukça etkilidir. İlaçlı ince uçlu iğneler yardımıyla deri altına enjeksiyon yaparak buradaki yağ yapılarının parçalanmasını sağlar. Kolay, hızlı ve etkili bir metot olması nedeniyle hemen hemen herkes için uygundur.

Lazer Liposuction

“Yağ aldırma” olarak da bilinen lazer liposuction, vücuttaki fazla yağların lazer ile alınmasını sağlar ve zayıflamaya yardımcı olur. Bu sayede bölgede ek sıkılaşma etkisi gösterir ve genel fiziki yapının iyileşmesini sağlar. Sıklıkla kullanılan bu işlem doğrudan deri altındaki yağlar üzerinde etki gösterir ve lokal olarak incelme istenen her vücut bölümüne yapılabilir. Lazer liposuction ile yapısı bozulan yağlar yaklaşık 2 ay içinde tamamen erir ve vücuttan atılır. Bu nedenle işlemin esas etkileri birkaç ay içinde ortaya çıkar fakat genel görünüm uygulamanın hemen ardından iyileştirilmiş olur. Ek olarak beslenme ve spor programı ile desteklenmesi gerekir.

SmoothShapes

Özellikle selülit görüntüsünü gidererek bölgesel incelme sağlayan SmoothShapes tekniği, özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Cihazın içinde kan dolaşımını düzenleyen, yağları sıvılaştırarak vücut dışına atılmasını sağlayan özel bir ışık sistemi bulunur. Bu sistem aynı zamanda vakum etkisi oluşturur ve hücreler arasında bulunan sıvının lenfatik sisteme yönlendirilmesini sağlar. Böylece eritilen yağlar hızla dolaşım sistemine karışır ve vücut dışına atılır. Uygulama bölgesinde incelmenin yanı sıra selülit görünümde iyileşme ve sıkılaşma da sağlanır.

PowerShape

4 farklı tekniğin bir arada kullanıldığı PowerShape işlemi; ses dalgası, kızılötesi ışık, radyofrekans ve vakum uygulamalarının birleşiminden oluşur. Bu sayede vücut üzerinde aynı anda pek çok farklı etki gösterir ve en ideal sonuçların alınmasına yardımcı olur. Yağ yakma, cilt sıkılaştırma, selülit tedavi etme ve vücut kontürünü düzenleme özelliklerine sahiptir.

Radyofrekans

Su içeriği yüksek olan yağ hücrelerinin eritilmesinde yaygın olarak kullanılan radyofrekans yöntemi, zayıflamaya ve incelmeye yardımcı olur. Ayrıca hem deri altındaki hem de üzerindeki selülit görüntünün düzenlenmesini sağlar, vücuda yeniden form kazandırılmasında etkilidir. En çok uygulanan ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri arasında bulunur ve her yaştan insan tarafından tercih edilir. Yüksek başarı oranına sahip olan uygulama, istenen vücut silüetini kazanmaya destek olur.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Uygulamaları Seçimi

Günümüzde pek çok kişi inatçı yağlarından kurtulmak, ince ve fit bir görünüme sahip olmak ister. Bu amaçla uygulanan ameliyatsız incelme teknikleri ise hem işlem süresinin hızlı olması, hem de etkilerin seans ardından fark edilmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Bununla birlikte, piyasada pek çok farklı teknik olduğundan yöntem seçiminde kararsızlıklar yaşanabilir. Her uygulamanın kendi içinde avantajları ve dezavantajları bulunduğundan, bölgesel incelme tekniğine karar verirken mutlaka bir uzmanın görüşü alınmalıdır. Kişinin ihtiyacı, genetik yapısı, vücut formu ve yaşı gibi pek çok parametre uygulama seçiminde etkili olur.

Bütün bunlarla birlikte, ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları ancak aşırı kilolu olmayan ve belirli bölgelerde biriken yağlardan şikayetçi olanlar için çok daha uygundur.

Temel olarak zayıflama yöntemi olarak kullanılmayan bu işlemler aşırı kilolu veya obez bireylerde pek etkili olmaz. Genel olarak spor ve diyet ile giderilemeyen yağların eritilmesinde, genel görünümün sıkılaştırılmasında oldukça başarılıdır. Genel sağlık durumu elverişli olmayan ve kronik hastalıkları bulunan kişilerin bölgesel incelme operasyonları yaptırması önerilmez.

Bu nedenle hem hangi tekniğin tercih edileceği konusunda, hem de işlemlerin başarı oranı hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka uzman hekime danışılması ve işlem öncesinde gerekli tetkiklerin yaptırılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP